Mateřská škola Bohumilice

Oficiální internetové stránky

RSS 2.0

Realizace projektu Šablony II v MŠ Bohumilice

Projekt ŠABLONY II V MŠ BOHUMILICE je spolufinancován Evropskou unií.

Hlavní cíl: Rozvoj čtenářské a matematické pregramotnosti, realizace projektových dní a setkávání s veřejností, zvyšování kvalifikace učitelek v této oblasti. Zvýšená péče o dvouleté děti s personální podporou chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky.

Ekologie zima

Z přírody hop do pohádky, čekají nás ekohrátky.

V průběhu zimního povánočního období nás čekaly tři zastávky v přírodě s pohádkou, kde jsme se dozvídali o pomoci zvířátkům v zimním nečase, krmení ptáčků v krmítkách , stopování lesní zvěře a putování v jejich stopách ve sněhu a především jsme zavítali do ekologie ovzduší, kde bylo prioritou znečišťování spalinami z našich komínů. Při každém hurá do přírody jsme se zabývali aktuálními situacemi pro pozorování v přírodě, právě ono stopování a hledání stop v přírodě, ale také poslouchání zpěvu ptactva a drobná identifikace jejich zvuků podle aplikace. Poslední zastávka nás zavedla k probouzející se přírodě a k nalézání prvních zelenajících se rostlinek a barevných kvítků v ní. V příštím období se budeme zabývat jarní tématikou a živými tvory, ale nezapomeneme na úklid planety po zimním obdomí, probouzení studánek a také především naší bylinkovou zahrádkou a budováním nových ekologických projektů u nás na školní zahradě. S tímto vás rodiče a přátele skoly žádáme o pomoc a spolupráci. Těšíme se… i na jaro.

Karneval 26. 2.

Haló pane Karnevale….letos v duchu řemesel a povolání, v zámku a podzámčí. Jedna maska krásnější než druhá se i tentokrát sešly v prostorách naší slavnostně vyzdobené školky. Tančilo se, zpívalo, soutěžilo se s odměnou i pro radost. Sluníčko nás nakonec vytáhlo ven a tak jsme pokračovali i nadále na školní zahradě v radostném veselení s karnevalovými doplňky.

« 1 z 3 »

Na okénko zaťukal nám včera vrabeček,……..

prosil, prosil ať mu dáme aspoň drobeček, nejsme lakomí, každý z nás to ví, že když právě zima vládne ptáci hladoví……u naší školky se mají ptáčci dobře, myslíme na ně každou zimu

Konečně pořádná nadílka!

Únor bílý-pole sílí……..v prvních únorových dnech jsme se konečně dočkali té pravé zimy a můžeme si pořádně ve sněhu zadovádět.

No Images found.

Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky- celoroční projekt

Nejsme žádní lenoši – každodenní pohyb nás baví. A proto jsme se i letos zapojili do celoroční hry, kde plníme úkoly veselých zvířátek- kobylky, opičky, ježečka a dalších – cvičíme, sportujeme venku, vyrábíme….v každém ročním období.

Zimní slunovrat

Poslední den školky před Vánocemi jsme s dětmi oslavili zimní slunovrat – ozdobili si strom zimního slunovratu, vyrobili sluníčka z mandarinek a hřebíčku a vytvořili vánoční mandalu. K tomu jsme si zazpívali a zatančili. Všichni si tento den náramně užili.

Předvánoční čas

Vystoupení pro bohumilické důchodce.

Jako každý rok jsme chtěli obohatit s dětmi z bohumilické mateřské školy zdejší setkání důchodců svým krátkým programem. Vybrali jsme téma blízká období podzimu a zimy, tancovali jsme, zpívali i přednesli několik básniček. Nechybělo ani obdarování dědečků a babiček drobnými dárečky, které děti vyráběly.Už nyní se těšíme na další setkání.


Vánoční besídka

Příběh o Betlému a předvánoční setkání s našimi blízkými.

Vánoční besídka je velká pozvánka pro naše rodiče a prarodiče a všechny naše blízké. Připravilijsme si pro ně pásmo s písněmi, tanečky a říkankami, které jsme zakončili příběhem o narození Ježíška. I přes drobné chybičky jsme s dětmi obecenstvo dojali a nechyběl ani upřímný smích a silný potlesk. Děti měly připravené dárečky a přání pro své blízké, kterými je obdarovaly. Společně jsme se ještě pozdrželi u malého občerstvení, které nám rodiče přinesli. Načerpali jsme předvánoční atmosféru a v poklidu se rozloučili. Ke krásné předvánoční atmosféře přispěla živá hudba – koledy v podání hry na klávesy a kytaru, která nejen návštěvníky přivítala, ale po celou dobu vystoupení děti překrásně doprovázela.

Ježíšek a dárečky pro děti

Ve středu se děti konečně dočkaly Ježíška. Za krásné vystoupení pro rodiče byly obdarovány mnoha novými hračkami, pod stromečkem objevily nová kola a odrážedla, maňásky, stavebnice , hry a mnoho dalších dárečků, které spolu s prskavkami rozzářily dětská očička.

Nadělování zvířátkům

Přes noc nám nasněžilo a protože máme rádi zvířátka bez váhání jsme si ráno do školky přinesli dobroty, které má lesní zvěř ráda.Ani zima nás neodradila. Teple jsme se oblékli (k tomu si zazpívali: kalhoty, boty, mikyna, bunda-vezmem čapku třesky plesky…) a vyrazili na dlouhou vycházku ke krmelci. Cestou jsme si vyprávěli a pozorovali les pokrytý sněhovou peřinou. V lese jsme do krmelce nasypaly mrkve, jablka, tvrdé pečivo, kaštany, žaludy a jiné dobroty a než jsme se vydali na cestu zpět, čekalo nás překvapení od paní učitelek- zapálili jsme prskavky, zvířátkům zazpívali koledy a popřáli hezké Vánoce…


Mik,mik,Mikuláš přišel s čertem na koláč..

Přišel i letos 5.prosince a přivedl s sebou nejen čerta, ale i čertici a krásného anděla. A také přinesl svoji knihu plnou našich „hříchů“ a plný koš dobrot pro všechny hodné i ty méně hodné, co slíbili, že se polepší. Naše tanečky a písničky se líbily „peklu“ i „nebíčku“, a tak jsme se mohli všichni z nadílky radovat.

ADVENT 2018

Přichází advent – pro naše děti rozhodně jedno z nejkrásnějších období ve školním roce. Období plné písniček,tanečků, tradic, pečení, tvoření, malování. Dvířka do prosince otevřel program s dravci,plný zajímavého vyprávění. Děti přivítaly 4. prosince v naší mateřské škole výra,sovu,orla i supa a nebály se dravce si z blízka prohlédnout, některé i pohladit.