Mateřská škola Bohumilice

Oficiální internetové stránky

RSS 2.0

Adventní čas a mikulášská nadílka

V prvním adventním týdnu jsme si rozsvítili první svíčku na adventním věnečku a začali si vyprávět o zvycích a obyčejích lidí v tomto předvánočním období. První týden patří vždy Mikulášům, čertům a andělům – učíme se básničky, písničky, dovádíme při hrách a s tanečky a těšíme se na mikulášskou nadílku. Mezi námi se najdou i zlobiváci a ti se trošku bojí, jak to všechno letos dopadne. A dopadlo to jako vloni. Na konci týdne před školkou vyrostlo peklo a napadal sněhový poprašek. Teple jsme se oblékli a vyhlíželi mikulášskou družinu. Všichni už je dobře známe, jezdí k nám každý rok – malinko přísný Mikuláš, moc hodný anděl a dovádivá čertice se strašidelným čertem. A nikdy ji nezapomenou – tu knihu plnou našich lotrovin, ale i pochval a pohlazení pro ty hodné z nás. Povídání s Mikulášem a andělem, to je vždy velká legrace, i když čertů se trochu bojíme a slibujeme, že už ten rok příští budeme určitě moc hodní. Za to jsme si vysloužili mikulášskou nadílku, a jak je u nás dobrým zvykem , zatancovali jsme si společně veselý čertovský taneček.

https://youtu.be/17xtwjlyBNs

EVV – Rok stromů a Kouzelnická stezka

V listopadové části celoročního projektu Rok stromů se děti seznámily s lískou – symbolem tajemství. Doplnily si náš herbář o vylisované listy, zahrály hry s oříšky, poslechly příběh o lísce. Na vycházkách si připomněly, které listnaté stromy již umí pojmenovat, nasbíraly další plody podzimu pro zvířátka. V závěru tohoto týdne jsme si společně uspořádali Kouzelnickou stezku – 7 kouzelníků (z projektu Lidé Země) si pro nás připravilo úkoly, při kterých jsme si vzájemně pomáhali, spolupracovali, naučili jsme se jako zvířátka splynout s přírodou, či si ověřili svoji sílu, pozornost, tvořivost a důvtip

No Images found.

Svatomartinský lampionový průvod 2021

První ročník svatomartinského lampionového průvodu se vydařil. V podvečer jsme za svitu lampionů a osvětlené cestičky svícínky, které si děti vytvořily, došli až k ohništi. Děti si cestu se SVÝMI SVĚTÝLKY velmi užívaly. Odměnou jim bylo společné opékání špekáčků a teplý lampionový čajík. Byl to všeobecně vydařený příjemný podvečer strávený spolu s rodiči a dětmi. Děkujeme všem za hojnou účast

Divadlo Z bedny

Princezna na hrášku

Přijíždí Martin na bílém koni.

V ten stejný čas,

tak jako loni,

přijíždí Martin

na bílém koni.

Husa a rohlíčky,

venku mráz zebe,

slyšet je rolničky,

sníh padá z nebe.

No Images found.

Podzimní výlet do areálu lesních her

21. říjen- prosluněný podzimní den, jako stvořený pro návštěvu podzimního lesa, jsme využili k výletu do Areálu lesních her u Prachatic. Děti si užily herních prvků lesních prolézaček při zastavení inspirovaných životem našich lesních zvířat. Vyzkoušely si rychlost a hbitost veverky, pobyt v ptačím hnízdě či pavoučí síti. Nahlédly do útrob stylizovaného mraveniště, nebo pozorovaly žabí tůň.

No Images found.

Pečení hnětýnek 2021

Mouka cukr, vajíčko, prohněteme maličko. Rozválíme, vykrájíme, druhý den je ozdobíme. Pečení a zdobení hnětýnek jsme již tradičně ve školce před posvícením letos vytvořili ve tvaru posvícenské pečínky a človíčka, kterýž je symbolem provázejícím v letošním roce děti ve velké třídě.

« z 2 »

Podzimní procházky

Online setkávání s MŠ Freyung

V letošním roce se bohužel se svými kamarády z MŠ Freyung nemůžeme setkávat v mateřských školách a na společných výletech. Spolupráce proto pokračuje alespoň prostřednictvím online přenosů.

Hurá, máme nové hřiště

V září se děti konečně dočkaly nového hřiště. Bylo vybudováno za finanční podpory z dotačního programu Jihočeského kraje Podpora školství.

Děti po celý týden se zájmem sledovaly, jak se jejich poškozené betonové hřiště postupně mění na krásně vybarvenou multifunkční plochu s mnoha sportovními a dopravními prvky. V příštích dnech a týdnech hřiště slavnostně otevřeme a připravíme nejen pro hru dětí, ale i akce pro veřejnost Sportuj s mámou a tátou. Rádi bychom pozvali i naší spřátelenou MŠ z Freyungu.

Odkaz na reportáž na Facebooku: https://www.facebook.com/televizejiznicechy/videos/1049815309153829